RWF2020 - TOMASZ LAZAR - PRZEGLĄD PORTFOLIO ONLINE

Nabór uczestników: portfolio@patrzszeroko.pl I Termin nadsyłania prac: 29.11.2020

Rusza nabór uczestników na Przegląd Portfolio w ramach RWF2020! Zajęcia realizowane w formule ONLINE poprowadzi Tomasz Lazar – znakomity fotograf, laureat wielu prestiżowych nagród – w tym tej najbardziej cenionej w świecie fotografii prasowej i reportażu – World Press Photo.

ZASADY REKRUTACJI: Każda osoba chętna do udziału w przeglądzie jest zobowiązana do przesłania zgłoszenia na adres: portfolio@patrzszeroko.pl do dnia 29/11/2020 do godziny 15:00.

W tytule maila należy wpisać: PORTFOLIO TOMASZ LAZAR – IMIĘ I NAZWISKO

W treści maila prosimy o krótkie uzasadnienie (3-5 zdań) dlaczego chcesz wziąć udział w zajęciach, jak również o przesłanie zestawu max. 25 wybranych fotografii wybranych do przeglądu (format JPEG / min. 200 dpi / min. 2000 px na dłuższym boku) spakowanych (.ZIP). w formie załącznika do maila. Alternatywnie folder z fotografiami można także wysłać za pośrednictwem np. WeTransfer.

Prosimy również o podanie numeru telefonu kontaktowego.

Z pośród przesłanych zgłoszeń Prowadzący wybierze 7 osób, z którymi po wcześniejszym kontakcie mailowym przeprowadzi zajęcia online na profilu FB Rzeszowskiego Weekendu Fotografii, szczegółowo analizując i omawiając wszystkie przesłane prace.

Udział w przeglądzie jest BEZPŁATNY.

Wszelkie pytania prosimy kierować mailowo na adres: rwf@patrzszeroko.pl lub portfolio@patrzszeroko.pl

Zapraszamy!
Organizatorzy #RWF2020

 

 

Urodził się w Szczecinie. Niezależny fotograf, artysta oraz wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Laureat nagród m.in.: World Press Photo, Picture of the Year International, CHIPP, Sony World Photography Award, BZ WBK Press Photo, Grand Press Photo oraz Lumix Festival for Young Journalism.
Jego prace publikowane były w wielu prestiżowych tytułach, takich jak: New York Times, Newsweek International, Sunday Times Magazine, New Yorker, Washington Post czy New York Magazine.

Na zlecenie The New York Magazine, The Cut Magazine oraz CR Fashion Book wykonywał materiały z Tygodni Mody z Paryża, Mediolanu oraz Londynu. Fotografował pokazy takich marek jak Prada, Armani, Donna Karan, Yves Saint Laurent, Burberry.

W 2016 roku był zaproszony przez markę Channel jako tzw. Photographer of the House, do wykonania materiału z ich indywidualnego pokazu w Filharmonii w Hamburgu.

Interesują go przede wszystkim długoterminowe projekty, skupiające się na tematyce społeczeństwa i ludzkiego umysłu.